Obsługa Dropshipping dla Hurtowni & Dystrybutorów

Najwieksze sklepy internetowe jak Amazon.com realizują średnio ok 52% zamówień poprzez dropshipping z magazynów swoich dostawców. Również w Polsce zdecydowana większość dużych i małych e-sklepów realizuje zamówienia ze stanów magazynów swoich dostawców - hurtowni i dystrybutorów. Z Planet B2B uzyskasz dostęp do tego kanału sprzedaży.

Oferuj Dropshipping

dla Twoich odbiorców

Jak działa dropshipping

Dropship to model logistyczny polegający na bezpośredniej wysyłce towaru z magazynu hurtowni do klienta indywidualnego z pominięciem zamawiającego towar pośrednika – sklepu internetowego.

Sklepy internetowe są stronami transakcji z klientem docelowym i odpowiadają za przeprowadzenie transakcji, a hurtownia tylko prowadzi wysyłkę w jego imieniu. Dzięki tej usłudze sklep internetowy zajmuje się promocją w internecie i nie musi zajmować się logistyką wysyłek. To udogodnienie pozwala na spore oszczędności dla e-sklepów, dlatego Twoja hurtownia może pobierać za tą usługę odpowiednie opłaty za obsługę logistyczną lub uwzględnić to w wyższej cenie produktów (niższe rabaty).

Czy Twoja firma oferuje usługę dropshippingu?

Jeżeli Twoja firma nie oferuje jeszcze usługi dropshipping dla e-sklepów, to pozostawiasz dużą część sprzedaży swoim konkurentom. Odbiorcy preferują współpracę z hurtowniami obsługującymi dropshipping, nawet jeśli ich warunki cenowe są gorsze od Twoich. Większość nowo powstających e-sklepów w całości opiera swoją ofertę o katalogi drop ship i tylko z takimi hurtowniami współpracują.

Dlaczego warto oferować dropshipping

Jeżeli oferujesz usługę dropshippingu dla Twoich odbiorców to możesz liczyć na duże zainteresowanie wśród resellerów, którzy prowadzą promocję w internecie. Możesz liczyć, że setki sklepów mogą zacząć sprzedawać Twoje produkty z zyskiem dla obu stron.

Dodatkowo możesz także oferować swoje produkty w dużych sklepach internetowych jak Amazon. Niektórzy dystrybutorzy realizują w ten sposób tysiące zamówień dziennie.

Jak wprowadzić usługę dropshipping

W celu profesjonalnej obsługi dropshippingu potrzebne jest przeprowadzenie kilku działań:

 

  • Katalog produktów i zdjęć XML
  • Aktualizacja cen i dostępności
  • Przyjmowanie zamówień w formie elektronicznej
  • Rezerwacje stanu w magazynie
  • Generowanie etykiet kurierskich
  • Rozliczenia i fakturowanie
  • Zwroty i reklamacje
  • Przygotowanie umowy współpracy z e-sklepami
  • Gotowe e-sklepy z katalogiem

Planet B2B Dropshipping

Zobacz jak platforma Planet B2B umożliwia obsługę Dropshipping

Zobacz Prezentację